Авторизація користувача
«Зроблено в Києві» презентує столичних виробників та стає платформою для конструктивного бізнес-діалогу


5 червня 2018 року відбулась щорічна виставка-презентація промислової продукції та науково-технічних досягнень «Зроблено в Києві».  За підрахунками організаторів, цьогорічну виставку продукції столичних виробників «Зроблено в Києві» відвідали майже 4 тис. киян та гостей столиці. У рамках ділової програми заходу відбулось понад 60 B2B-переговорів та більше двох тисяч бізнес-контактів. Така ділова активність учасників виставки зумовлена, насамперед, особливістю цьогорічної експозиції – стенди виробників розташовано за галузевим принципом поряд із експозиціями Національної академії наук України та ВНЗ столиці, що займаються науковими розробками, закріплюючи таким чином стійкий зв’язок промислового комплексу з науковим потенціалом міста Києва.

«Проведення B2B-зустрічей, перемовин із іноземними потенційними партнерами, із представниками державного сектору, науковцями та розробниками робить виставку «Зроблено в Києві» унікальною площадкою для надважливого для міста конструктивного бізнес-діалогу, що однозначно сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості київських підприємств, а отже – розвитку економіки столиці», – вважає директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Андрій Мельничук.

У рамках насиченої ділової програми виставки відбулась коопераційна сесія «Перспективи кооперації у сфері високих технологій» за участі представників іноземних торгових палат та місій, провідних промислових підприємств м. Києва, інноваційних площадок і центрів, Hi Tech Office Ukraine. Презентовані системні інвестиційні проекти цифрового перетворення України та спільний проект «Google» та Київської міської державної адміністрації «Цифрове перетворення Києва».

Експортний потенціал міста Києва, його реалії та нові можливості стали предметом обговорення учасниками круглого столу – представниками промислових підприємств, галузевих об’єднань, дорадчих органів та державних установ. У рамках заходу підписано низку важливих документів. Зокрема, заступник голови Київської міської державної адміністрації Дмитро Давтян та голова правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимир Ставнюк підписали меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Документ визначає основні напрямки співпраці для ефективного використання фінансового, технічного та технологічного потенціалу КМДА та ДІФКУ для активізації інвестиційної діяльності в місті Києві, а також сприяє створенню умов для розвитку виробничо-технологічного потенціалу у сфері промисловості.

«Дорожню карту» щодо розробки Концепції нарощування промисловими підприємствами м. Києва експортного потенціалу, в тому числі в країни ЄС, закріпили своїми підписами директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Андрій Мельничук та заступник директора ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» Валентина Антоненко. Крім того, в рамках круглого столу також підписано угоду про співпрацю між Українським союзом промисловців і підприємців та Українсько-китайською торговою асоціацією.

Як реальний інструмент, що вже працює в столиці, та забезпечує доступ підприємців до інвестицій, у рамках ділової програми виставки представлено спільний проект Київської міської державної адміністрації та Німецько-Українського фонду – Програму фінансово-кредитної підтримки малого та середнього підприємництва міста Києва. За час роботи стенду спеціалісти Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА, банки-партнери Програми та НУФ надали більше п’ятдесяти консультацій потенційним позичальникам.

«Бізнес завжди шукає можливостей для збільшення прибутку. Київська влада спільно з партнерами розробила реальний дієвий механізм, який значно розширює спектр можливостей для розвитку місцевого підприємництва. Нам дуже приємно констатувати збільшення кількості компаній, що вже скористались перевагами Програми, і виводять свій бізнес на нову орбіту», – сказав під час презентації директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Андрій Мельничук.

Яскравим завершенням насиченого виставкового дня стала церемонія нагородження переможців конкурсу «Кращий експортер року». Напередодні комісія з проведення конкурсу визначила 22 столичні підприємства-експортера, відзначивши  їх вагомий внесок у розвиток економіки міста Києва.

Дипломи та пам’ятні знаки «Кращий експортер року» переможцям вручали директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Андрій Мельничук та президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський.

Загалом на виставковій площі у 3500 м2 свої досягнення представили 182 промислових підприємств-виробників із 10 районів Києва, 80 наукових установ НАН України.  В експозиції взяли участь промислові підприємства машинобудівної, оборонної, харчової, легкої, фармацевтичної та інших галузей; виробники будівельних матеріалів, медичної техніки, хімічної продукції; компанії, що працюють у сфері енергетики та енергоефективності, екології, транспорту, поліграфії, а також інформаційних технологій. Окремими експозиціями були представлені: Київський університет імені Тараса Шевченка, освітній інвестиційно-технологічний кластер легкої промисловості, Національний авіаційний університет, Київська торгово-промислова палата, Державна науково-технічна бібліотека України, Міська програма фінансово-кредитної підтримки суб’єктів підприємництва та інші.

Відкриття виставки продукції київських виробників «Зроблено в Києві» відбулось 5 червня за участі першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Миколи Поворозника.

Джерело
 
ІНШІ НОВИНИ
5 вересня 2019 року в місті Нур-Султан (Астана, Казахстан) відбудеться українсько-казахстанський бізнес-форум «Україна – Казахстан, Центральна Азія». Захід організовано Посольством України в Казахстані, ТПП України, Торговим домом «Україна-Азія», Національною компанією «KAZAKH INVEST», Асоціацією експортерів та імпортерів «ЗЕД» та Центром міжнародної ділової співпраці за підтримки Посольства Республіки Казахстан в Україні.
Інформація щодо участі у роботі «фокус-груп» з розробки та
реалізації проектів розвитку промисловості м. Києва у визначених напрямах смарт-спеціалізації
Громадська Організація «Австралійсько-Українська Ініціатива» (далі – «АУІ» та промоційна компанія «Еtalon Studio International Projects» (далі – «ESIP») запрошує до взаємодії у напрямку розширення міжнародного партнерства, реалізації експортного потенціалу, збільшення професійних обмінів, вивчення світового досвіду для запровадження передових технологій.
РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 24 квітня 2019 р. № 279-р "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України"
У рамках V Національного експортного форуму 03 червня 2019 року співробітники відділу промислової політики ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» разом із ТПП України та відділом промисловості та інноваційної політики Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА провели воркшоп “СМАРТ-спеціалізація промисловості міста Києва як тріггер інноваційних змін / SMART-specialization of the city Kyiv as a trigger of innovative changes”. У ньому взяли участь представники провід