|
Біодизельне паливо.
2012 рік
Розроблено технологію одержання біодизельного палива, яка ґрунтується на реакції переестерифікації ріпакової олії етанолом, тобто на використанні повністю біовідновлювальної і продукованої в Україні сировини.
|
Протравник насіння – фунгіцид Сульфокарбатіон-К.
2006 рік
Створено перший (і єдиний) український пестицид Сульфокарбатіон-К (СКК) та комплексні протруйники насіння на його основі. 20 т. СКК використано для потруювання насіння зернових на площі біля 1000000 га.
|
Вітчизняний препарат для лікування грибкових захворювань шкіри.
2005 рік
Освоєно виробництво, виготовлено і реалізовано понад 65000 туб розробленої Інститутом мазі „Теобон-дитіомікоцид” – ефективного і недорогого засобу для лікування грибкових захворювань.
|
Коагулянт-флокулянт “Сизол”
2005 рік
Створено новий високоефективний коагулянт-флокулянт “Сизол” для очищення питної води та побутово-промислових вод і кондиціювання осаду.
|
Мастильні матеріали для військової техніки.
2008 рік
Розроблено поверхнево-активні речовини на базі відновлювальної сировини для виготовлення мастильних матеріалів, які можуть бути використані для автономного самодостатнього забезпечення військової техніки України ефективними мастильними матеріалами на заміну тим, які імпортувалися з РФ.
|
Антикорозійне покриття "холодного" нанесення.
2002 рік
Екструдоване поліетиленове покриття відкриває якісно нові можливості антикорозійного захисту труб за енергозберігаючою технологією.
|
Олива моторна 10М-БІО для двохтактних двигунів.
2005 рік
На базі ріпакової й соняшникової олій, додаванням детергентно-диспергувальних додатків, розроблена аналогічна зарубіжним екологічно безпечна олива 10М-БІО, яка, за результатами випробувань на підприємствах м.Києва, відповідає світовим стандартам на оливи для двотактних бензинових двигунів.
|
Сенсорний матеріал на базі електропровідного та промислового полімерів і система для реєстрації його сенсорного відгуку.
2004 рік
Розроблено матеріал і систему, які можуть бути використані на хімічних виробництвах, де використовується аміак або різні кислоти, для пошуку витоків цих речовин у навколишнє середовище.
|
Технологія комплексної переробки фільтрату твердих побутових відходів.
2002 рік
Розроблено високоефективну технологію комплексної переробки фільтрату полігону № 5 київського міського звалища в с. Підгірці. Ця технологія дозволяє організувати повну переробку проблемного стоку з одержанням очищеної до норм скиду води, з вирішенням проблеми концентрованого залишку і може бути застосована на інших подібних об’єктах.
|
Технологія "Кесон".
2005 рік
Створено технологію нанесення протизношувального покриття на циліндри автомобільних двигунів без їх демонтажу. Ця технологія дозволяє зменшити шкідливі викиди автотранспорту у атмосферу міст та підвищує повноту згоряння пального.
|
Комплекс приладів для оцінювання екологічної безпеки транспортних палив.
2003 рік
Розроблено комплекс приладів для оцінювання екологічної безпеки транспортних палив, який поєднує вимір вмісту сірки та детонаційних властивостей палив. Розроблений комплекс дозволяє в 300 разів прискорити визначення октанових чисел та в 1000 разів зменшити витрати палива для вимірів. Комплекс дешевше за усі прилади такого класу, не потребує для експлуатації спеціального приміщення, обслуговується однією людиною.
|
Технологія зневоднення осадів стічних вод з використанням елементів технології GeoTube.
2012 рік
Розроблено технологію ефективного зневоднення мулів для їх наступної утилізації, що дозволить поліпшити екологічну ситуацію, яка склалась на Бортницькій станції аерації
|
Енергозберігаюча технологія очищення комунальних стоків з їх попередньою анаеробною обробкою методом метанового зброджування в психрофільних умовах.
2013 рік
Розроблено концепцію очищення, яка передбачає попередню анаеробну обробку стічних вод методом часткового метанового зброджування в психрофільних умовах, яка суміщена з переробкою надлишкового мулу очисних споруд. Означену концепцію було застосовано при виконанні реконструкції каналізаційно-очисних споруд м. Канева. Проведено реконструкцію каналізаційно-очисних споруд в м. Канів, що дозволило зменшити площу мулових майданчиків з 2,0 до 0,12 га.
|
Технологія виробництва компонентів альтернативних палив – диметилового етеру та спиртів конверсією синтез-газу, отриманого з вугілля, твердих побутових відходів та відновлюваної сировини.
2013 рік
Розроблено технологію переробки відходів знешкодженням їх у розплаві суміші солей та лугів з утворенням синтез-газу та подальшого синтезу спиртів і диметилового етеру. Ця технологія дозволить реалізувати один із способів утилізації техногенних і твердих побутових відходів.
|
Спосіб утилізації відходів теплових електростанцій.
2010 рік
Розроблено спосіб утилізації відходів теплових електростанцій (на прикладі Трипільської ТЕС), який дозволяє за одну стадію одержати діоксид кремнію високої чистоти (99,99%).
|
Високочиста мікрокристалічна целюлоза та аморфний діоксид кремнію з рисової лузги.
2016 рік
Розроблено високоефективний спосіб переробки рослинних відходів на прикладі рисової лузги з одержанням високочистої мікрокристалічної целюлози та аморфного діоксиду кремнію з чистотою 99,999 %.
|
Спосіб переробки бурого вугілля.
2016 рік
Розроблено спосіб переробки бурого вугілля Олександрійського родовища (Україна), що дозволяє цілеспрямовано та селективно конвертувати його в аналог природного газу з отриманням широкої фракції вуглеводнів С5-С22. Розраховано матеріальні баланси процесів переробки газових фракцій надкритичної конверсії бурого вугілля для виробництва метану, метанолу, диметилового етеру та водню.
|
Спосіб одержання органомінеральних добрив на основі техногенних відходів
2018 рік
Створено комплексне фосфор-калій-кремнієвмісне органо-мінеральне добриво на основі осадів станцій аерації та зольних залишків різних відходів рослинного походження. Результати проведених досліджень підтверджують високу агрохімічну ефективність сумісного застосування зольного кремнію з низько розчинними фосфатами золи осадів станцій аерації в складі органо-мінерального добрива. Запропонований композит поліпшує азотно-фосфорне живлення рослин за рахунок суттєвого збільшення загальної адсорбуючої та робочої поглинальної поверхні коренів, їх поглинальної здатності та мобілізації важкодоступних ґрунтових фосфатів (винос рослинами фосфору збільшився на 40-57 % порівняно з контролем). Створений матеріал апробований у польових умовах при вирощуванні кукурудзи.
|