Нагальна потреба часу - створення Міністерства промисловості
02.01.2020 12:19
title

Представники бізнесу та органів державної влади пропонують створити Міністерство промислової політики та торгівлі, яке буде головним драйвером нової індустріалізації України. Це вирішили під час круглого столу «Експортна стратегія України та інституційні механізми підтримки національного експорту», що відбувся у Київській торгово-промисловій палаті.

Існуюча в Україні мережа інституцій з підтримки міжнародної торгівлі не спроможна забезпечити належний рівень ефективної підтримки українських експортерів. Національний експорт надалі значно поступається імпорту, станом на грудень 2019 року негативне сальдо торгового балансу склало майже 10 млрд. дол. США.  

З метою виправлення становища, підприємці та експерти напрацювали пакет пропозицій щодо нової експортної стратегії. Присутні вирішили закликати Президента України, Уряд та Верховну Раду ухвалити 5-річну Стратегію соціально-економічного розвитку України. Серед головних пропозицій - запустити роботу та виділити реальне фінансування Експортно-кредитного агентства, відновити та активізувати роботу двосторонніх Міжурядових економічних комісій, створити Раду з міжнародної торгівлі, створити закордонну мережу просування експорту, відновити національну експортну логістику, розробити стратегію освоєння ринків збуту, а також захисту національного ринку від несправедливої конкуренції. За словами учасників круглого столу це зможе вивести український експорт на належний рівень, забезпечить приток капіталів і життєдіяльність держави в цілому.

 «Ми розуміємо, що тільки системна підтримка українських виробників на зовнішніх ринках має стати невід’ємною частиною цілісної співпраці влади та бізнесу з підтримки зовнішньої торгівлі.  Ми маємо допомогти українським товаровиробникам розкрити свій експортний потенціал та спільно визначити, які конкретні кроки ми ще можемо зробити для реалізації Експортної стратегії», - зазначив президент Київської торгово-промислової палати Микола Засульський.

 Питання стану реалізації Експортної стратегії України підняли учасники заходу – Аліна Шишкіна – директор департаменту розвитку експорту  Міністерства економічного розвитку і торгівлі України; Борис Соболєв - голова ради Українського кредитного банківського союзу; представники найбільших бізнес-асоціацій: Укркондпром, Укршкірвзуттєпром, Українська зернова асоціація, Ліга страхових асоціацій України, Союз хіміків України. Також були присутні керівники Польського агентства з інвестицій та торгівлі PRF Group, Посольства Словаччини в Україні, Міністерства аграрної політики та продовольства, КМДА, представництва Канадсько-Української Господарчої палати та інші.

 «Наші експортери, особливо малі і середні, потребують експортних тренінгів з конкретною інформацією та більше В2В заходів. Також їм потрібна нормальна і стала робота урядових інституцій. Особливо всі чекають, коли повноцінно запрацює Експортно-Кредитне Агентство», - наголосила Ольга Трофімцева, екс в.о. міністра аграрної політики та продовольства України.

ІНШІ НОВИНИ
Відзначення Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років
XXII Міжнародний промисловий форум - 2024
У період з 04 по 06 червня 2024 року у м. Брно (Чехія) відбудеться щорічна Міжнародна виставка «URBIS» (формат «Smart Cities Meetup»).
Щодо кампанії до Дня охорони праці
17 - 19 квітня 2024 у Міжнародному Виставковому Центрі проходив Міжнародний форум харчової промисловості та упаковки IFFIP
Розробник КНДУ НДІРоМ © 2024