РОЗПОРЯДЖЕННЯ від 24 квітня 2019 р. № 279-р "Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України" title

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ 
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 24 квітня 2019 р. № 279-р 
Київ

Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України

1. Затвердити план заходів з підготовки та відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям подати до 1 липня та до 1 грудня 2019 р. Міністерству у справах ветеранів інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 15 липня та 15 грудня 2019 р. Кабінетові Міністрів України.

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73

ЗАТВЕРДЖЕНО 
розпорядженням Кабінету Міністрів України 
від 24 квітня 2019 р. № 279-р

ПЛАН ЗАХОДІВ 
з підготовки та відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України

1. Забезпечити:

1) розроблення за участю представників громадських об’єднань ветеранів війни і затвердження регіональних планів заходів з відзначення у 2019 році Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, інших пам’ятних дат, пов’язаних з Другою світовою війною.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень;

2) своєчасну виплату разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”.

 

Мінсоцполітики, Мінфін, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - травень;

3) вжиття додаткових заходів до поліпшення соціального, медичного та інших видів обслуговування ветеранів війни, надання їм необхідної адресної підтримки, зміцнення матеріально-технічної бази створених для зазначеної мети закладів і служб.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - листопад;

4) надання належної кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, борцям за незалежність України у XX столітті, жертвам нацистських переслідувань, учасникам антитерористичної операції та учасникам заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, зокрема диспансеризацію та госпіталізацію, приділивши особливу увагу відповідним особам, що проживають у населених пунктах сільської місцевості.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації МОЗ, Міноборони, МВС.

 

Протягом року;

5) зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази госпіталів, відділень, палат для ветеранів війни, борців за незалежність України у XX столітті, жертв нацистських переслідувань, будинків-інтернатів для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, геріатричних пансіонатів, пансіонатів для ветеранів війни та праці.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації, МОЗ, Мінфін, Міноборони, МВС, Мінсоцполітики.

 

Протягом року;

6) здійснення заходів щодо поліпшення умов життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, членів сімей загиблих у Другій світовій війні.

 

Мінсоцполітики, Мінрегіон, Міноборони, МВС, Мінветеранів, Мінфін, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Протягом року;

7) організацію та проведення патріотичних заходів у військових частинах, закладах освіти за участю ветеранів війни, борців за незалежність України у XX столітті, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, осіб, які чинили опір незаконній окупації та анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.

 

Мінмолодьспорт, МОН, Міноборони, МВС, Мінветеранів, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - листопад;

8) проведення зустрічей керівників органів виконавчої влади з представниками громадських об’єднань ветеранів війни, борцями за незалежність України у XX столітті, жертв нацистських переслідувань, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях з метою виявлення проблемних питань соціального захисту та вжиття заходів для їх вирішення.

 

Мінветеранів, Мінсоцполітики, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - листопад;

9) здійснення заходів з упорядкування та підтримання у належному стані меморіалів, пам’ятників, військових поховань жертв Другої світової війни.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Протягом року;

10) відвідування делегаціями ветеранів війни, учасників антитерористичної операції та учасників заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, членів їх сімей, близьких родичів загиблих військовослужбовців, представників громадських об’єднань місць поховань воїнів, які загинули під час Другої світової війни.

 

Мінветеранів, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, Мінінфраструктури, Адміністрація Держприкордонслужби, МЗС, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - жовтень;

11) проведення урочистих заходів на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”.

 

Київська міськдержадміністрація, Мінкультури, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, Мінветеранів, громадські об’єднання (за згодою).

 

8-9 травня, 26-28 жовтня;

12) проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, у тому числі за участю представників української громадськості за кордоном.

 

МЗС.

 

Травень - жовтень;

13) організацію роботи у державах перебування з висвітлення ролі та внеску Українського народу у перемогу країн антигітлерівської коаліції над нацизмом.

 

МЗС, МІП, Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, Держкомтелерадіо, Укрдержархів.

 

Травень - жовтень.

2. Сприяти:

1) проведенню релігійними організаціями панахиди за загиблими у Другій світовій війні та молебнів за захисників Вітчизни.

 

Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

8-9 травня та 28 жовтня;

2) утвердженню звитяжних традицій усіх поколінь захисників України, злагоди та консолідації суспільства, посиленню турботи про ветеранів війни під час підготовки та проведення заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України.

 

Мінветеранів, Мінсоцполітики, Мінкультури, МІП, Міноборони, МВС, Мінмолодьспорт, МОН, МОЗ, МЗС, Мінекономрозвитку, Мінфін, Мінрегіон, Український інститут національної пам’яті, Держкомтелерадіо, Укрдержархів, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Протягом року;

3) широкому висвітленню заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, підготовці і розповсюдженню відповідної соціальної реклами.

 

МІП, Український інститут національної пам’яті, Держкомтелерадіо, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - жовтень;

4) закордонним дипломатичним установам України в організації тематичних заходів за участю, зокрема, української громадськості за кордоном на основі інформаційних та художньо-виставкових матеріалів, фільмів, наданих причетними центральними органами виконавчої влади.

 

МЗС, МІП, Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, Держкомтелерадіо, Укрдержархів.

 

Квітень - жовтень.

3. Забезпечити підготовку та проведення:

1) 8, 9 травня і 28 жовтня у столиці України - м. Києві, обласних центрах, інших населених пунктах меморіальних, урочистих, культурно-мистецьких, науково-просвітницьких, військово-патріотичних та інших тематичних заходів за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, акредитованого в Україні дипломатичного корпусу за офіційними запрошеннями, духовенства та організацій громадянського суспільства.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації, Мінветеранів, Мінсоцполітики Мінкультури, МІП, Міноборони, МВС, Мінмолодьспорт, МОН, МОЗ, МЗС, Мінекономрозвитку, Мінфін, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Держкомтелерадіо, Укрдержархів.

 

8-9 травня, 26-28 жовтня;

2) покладення вінків, квітів з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України у столиці України - м. Києві, обласних центрах, інших населених пунктах.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, Мінветеранів, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції.

 

8-9 травня, 28 жовтня;

3) меморіально-мистецької акції “Перша хвилина миру”.

 

Український інститут національної пам’яті, Київська міськдержадміністрація, громадські об’єднання (за згодою).

 

8 травня;

4) Всеукраїнської акції “Мак пам’яті”.

 

Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).

 

1-9 травня.

4. Забезпечити разом з Київською міськдержадміністрацією участь у святковому заході “Пам’ятаємо! Перемагаємо!” військових оркестрів та особового складу Збройних Сил на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні”.

 

Міноборони, Київська міськдержадміністрація.

 

9 травня.

5. Організувати:

1) показ художніх та документальних фільмів, присвячених подвигу Українського народу у Другій світовій війні.

 

Держкіно, Мінкультури, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - жовтень;

2) проведення фотодокументальних виставок, а також виставок архівних матеріалів, пов’язаних з участю Українського народу у Другій світовій війні, та вшанування жертв нацизму.

 

Укрдержархів, Український інститут національної пам’яті, Мінветеранів, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - жовтень.

6. Забезпечити:

1) у місцях проведення заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України:

охорону громадського порядку, безпеку дорожнього руху та безпеку громадян від надзвичайних ситуацій.

 

Національна поліція, СБУ (за згодою), ДСНС, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - травень, жовтень;

належне медичне та санітарно-епідеміологічне супроводження заходів з відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України.

 

Обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - травень, жовтень;

використання державними службовцями та представниками громадськості як елемента одягу стилізованого знака “Мак пам’яті”.

 

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, громадські об’єднання (за згодою).

 

3-9 травня;

2) в установленому порядку фінансування зазначених заходів.

 

Мінфін, Мінветеранів, Мінсоцполітики, Мінкультури, МІП, Міноборони, МВС, Мінмолодьспорт, МОН, МОЗ, МЗС, Мінекономрозвитку, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Держкомтелерадіо, Укрдержархів, обласні та Київська міська держадміністрації.

 

Квітень - листопад.

 

ІНШІ НОВИНИ
29.07.2020 відбулася нарада за участі заступника директора Департаменту Багана А.О. та виконувача обов’язків Президента НАНУ Наумовця А.Г.
28.07.2020 відбулась виїзна зустріч заступника директора Департаменту Багана А.О. з президентом СОПУ Хмільовським В.М.
27.07.2020 відбулась виїзна зустріч заступника директора Департаменту з головою правління ТОВ «СТАЛЕКС ПРОФІ»
ДПРП пропонує долучитися до обговорення проєкту регуляторного акта
16.07.2020 відбулася зустріч заступника директора Департаменту Багана А.О. з президентом Київської торгово-промислової палати Засульським М.В.